האחות ובתה הגדולה זייפו צוואה של אימי יז"ל

שאלות בהלכה (ע"פ שיטת אדמו"ר הזקן)

מנהל: הרב אלאשוילי

gali55

האחות ובתה הגדולה זייפו צוואה של אימי יז"ל

הודעה שלא נקראהעל ידי gali55 » ד' אוקטובר 31, 2018 4:55 am

שלום וברכה

האחות ובתה הגדולה (היא רודפת בצע בצורה אובסיסיבית). שתיהן מאוד מאוד רעות. הרוע היה קיים הרבה לפני הצוואה

האחות דחפה את שתי בנותיה לצוואה (החתימו את אימי בזדון) כך שנשאר לי (הבת) חלק קטן מאוד. בנותיה (נכדות אימי) קיבלו את רוב הרכוש.

העניין הוא לא הכסף. הן השאירו אותי לבד בעולם. אין גם קשר עם המשפחה המורחבת. אני מאוד מתייסרת וקשה לי להתמודד עם זה

לאף אחד לא אכפת ממני כבר 11 שנה. הייתי דודה מאוד טובה ומי שיודע את זה הכי טוב זאת האמא שלהן אחותי

הן השאירו אותי לבד ועם מעט מאוד כסף. הפכתי לענייה ונזקקת. אימי מאוד אהבה ודאגה לי בצורה קיצונית כי הייתי לבד בלי בעל וילדים. גם עכשיו

בתקופה זו הייתי לבד בחגים ובשבתות. בין היתר אושפזתי פעמיים בבית חולים כי שברתי יד בצורה מאוד קשה. נפלתי במדרגות הבית. הייתי לבד בבית חולים.

רוב הזמן אני לבד. אף אחד לא מתקשר לשאול אם אני חיה או מתה

שאלתי:

האם הן יענשו בעולם הזה. לא בעולם הבא. זה מה שמעניין אותי. יותר מהכסף

תודה רבה
גלית

הרב אלאשוילי

Re: תשובה

הודעה שלא נקראהעל ידי הרב אלאשוילי » ד' אוקטובר 31, 2018 10:15 pm

הסיפור שלך נוגע ללב! אבל נראה לי שהכיוון שלך אינו נכון, את צריכה לבקש מה' שאחותך תחזור בתשובה ושתתחרט על מעשיה, כי מה יעזור לך אם היא תיענש בעולם הזה או לא, הרי הדבר אינו נתון בידינו אלא בידי בורא עולם ומנהיגו שהחשבונות שלו אינם נתונים להבנה בשכלנו הדל. רק אתמול ראינו את הטרגדיה הגדולה של משפחה שנמחקה כולה, דבר שבן אדם אינו יכול להבין כלל, אבל הקב"ה הרואה את העבר ואת העתיד ועפ"ז הוא מחליט על ההווה בטח יודע שיש כאן צדק מוחלט. ניתן להאריך הרבה על הנושא הזה, כיון שזו שאלה עתיקת יומין: מדוע ישנם צדיקים שרע להם ורשעים שטוב להם, אבל אין זה המקום, אם כי את נקודת הדברים כתבתי לעיל.
בכל אופן בנוגע אלייך, את צריכה ראשית להתפלל על עצמך שה' יעזור לך שיהיה לך רק טוב בכל התחומים, ואולי גם לבקש עזרה מהקרובים אלייך. וגם תתחזקי בבטחון בה' שיוציא אותך מכל הצרות שלך, ושהמשך החיים שלך יהיו יותר מאושרים, והרי השם שלך גילת מורה על גיל ושמחה, תתרגלי להיות בשמחה למרות הכל, וה' יעזור שבאמת תהיי בשמחה.

חזור אל “שאלות בהלכה ומנהג”